Co oznacza naciek i ból piersi u osoby po drenażu ropnia piersi?

W maju tego roku miałam drenaż ropnia piersi. Był wielkości mandarynki. Od tego czasu wybrałam 6 rodzajów antybiotyków plus antybiotyk w maści. Pierś cały czas boli, dodatkowo dochodzi ból ręki i pachy. Po dwukrotnym usg widać jeszcze naciek o średnicy 3 cm, obrzęk chłonny, w głębi miąższu widoczne jest ognisko o średnicy 4mm, które w opisie nazwane jest hypoechogennym o nierównych obrysach. Widoczna jest również włosowata struktura hypoechogenna łącząca zmiane z tkanka podskórną. Co to oznacza?

Wygląda to na ropnia przetrwałego, niewygojonego z tworzącą się przetoką skórną. W takim wypadku należy rozważyć operacyjne wycięcie zmiany zapalnej wraz z całą przetoką. Proszę w tej sprawie bezpośrednio rozmawiać najlepiej z chirurgiem.