Co oznacza naciek zapalny w gastroskopii?

Witam od kilku miesięcy cierpię na przewlekłe biegunki.Miałam zleconą gastroskopię i otrzymałam wynik bad.his-pat 1.błona śl.dwunastnicy o zachowanej architektonice gruczołowej i kosmkowej bez podwyższonej limfocytozy śródnabłonkowej. 2.śluzówka typu trzonu żołądka z miernym( )limfocytarnoplazmatycznym naciekiem zapalnym w powierzchniowych warstwach. Nieobfita( ) flora H.Pylori Proszę o informację czy taki wynik wyjaśnia pochodzenie biegunki? Co oznacza naciek zapalny?Jakie leczenie podjąć?

Aleksander Ropielewski

Infekcja H.pylori może być przyczyna biegunek, dlatego w pierwszej kolejności sugeruję rozpoczęcie leczenia eradykacyjnego w kierunku H.pylori. Odczyn zapalny wynika z infekcji.