Co oznacza naczyniak esicy?

Witam serdecznie, w wypisie po kolonskopii widnieje określenie ,,naczyniak esicy". Jak mam to rozumieć. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Naczyniak jest to zmiana łagodna, wywodząca się z układu naczyń krwionośnych. Naczyniaki mogą występować na skórze, w narządach miąższowych, również w jelicie grubym. Z wynikiem należy udać się do lekarza zlecającego kolonoskopię, gdyż nie wiem, czy miał Pan jakieś objawy, czy coś Panu dolegało w związku z tą zmianą.