Co oznacza nadmierna potliwość podczas snu?

Witam, niedawno podczas snu przez dwa dni mocno się pociłem a mianowicie w nocy po kilka razy musiałem zmieniać koszulkę bo była cała mokra, zresztą pościel również . Przed tym zdarzeniem byłem osłabiony i pokasływałem . Nie miałem przy tym gorączki i kataru. Ogólnie rozbity chodziłem chyba przez tydzień i schudłem z 2,5 kg. Obecnie czuje się w miarę ok. Ostatni raz takie nocne poty miałem chyba kilka lat temu. Czy mogło to byc spowodowane jakąś zwykłą infekcją ? Po ustaniu objawów tj. kilka dni temu zrobiłem morfologię : neutrocyty 1,12 g/l,limfocyty 2,89 g/l, monocyty 0,19 g/l, Eozynofile 0,06 g/l, Bazocyty 0,05 g/l Neutrocyty 25,90%, Limfocyty 67%, Monocyty 4,50%, Eozynofile 1,40%, Bazofile 1,20 %, reszta morfologi ok. Mam powody do niepokoju?

Lek. Paweł Szadkowski

Morfologia wskazuje na chorobę wirusową, czyli rzeczywiście pewnie poty nocne były spowodowane przeziębieniem. Gdyby objawy nie ustępowały przez dłuższy czas, powinien Pan się zgłosić do lekarza i wykonać szerszą diagnostykę, gdyż poty nocne mogą występować przy: nadczynności tarczycy, przy stanie zapalnym organizmu, np. zapaleniu wsierdzia, chorobie nowotworowej - chłoniaku, hipoglikemii nocnej. Również osoby z obturacyjnym bezdechem sennym często skarżą się na nadmierną potliwość w nocy.