Co oznacza nadmierne odczuwanie ciepła w kończynach?

Dzień dobry, od ok. 3 miesięcy zmagam się z nasilonym uczuciem gorąca w nogach, a dokładniej zazwyczaj powyżej kolan od strony zewnętrznej, to tak jakbym jedną częścią ciała był, np. w saunie. Jest to bardzo dokuczliwe. Nie mam żadnych bóli z tym związanych, same uczucie gorąca pojawia się często wieczorem, choć rano też się zdarza. Trochę się martwię, co to może być? Do jakiego specjalisty się udać? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Na początek proszę udać się do swojego lekarza rodzinnego lub dobrego specjalisty chorób wewnętrznych. Konieczne jest dokładne zbadanie Pana, co pozwoli ustalić potencjalne przyczyny Pana dolegliwości, nakierować na odpowiednią diagnostykę i w razie potrzeby rozpocząć skuteczne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych