Co oznacza nasilenie krwawienia po kolposkopii?

We wtorek miałam robioną kolposkopię z pobieraniem wycinków. Lekarka uprzedziła mnie o możliwości plamień, sama byłam również przygotowana na większe krwawienie. W sobotę rano krwawienie po zabiegu było już niewielkie, natomiast ok. 21.00 bardzo się nasiliło. Zgodnie z zaleceniami po badaniu nie kąpałam się w wannie/basenie, nie stosowałam globulek dopochwowych i nie współżyłam. Czy powinnam się martwić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli silne krwawienie będzie się utrzymywać powyżej 2 dni, wskazana kontrola u ginekologa.
Pozdrawiam