Co oznacza nasilenie trądziku podczas leczenia Tetralysalem?

Dzień dobry! Od miesiąca zażywam tetralysal na trądzik (raz dziennie) i ok. tygodnia temu zauważyłam wysyp trądziku, który trwa do dziś. Słyszałam o pogorszeniu się cery po tygodniu, ale po 3 już nie. Od razu więc zadam swoje pytania, czy ten wysyp jest czymś normalnym przy tetralysalu, kiedy on minie i czy mogę się malować (przez 3 tygodnie nie robiłam makijażu, ale teraz to konieczność)?

Wszystko dzieje się prawidłowo,skóra się oczyszcza. Tak można makijaż wykonywać. Proszę skonsultować się ze swoim lekarzem bardzo pomocne są również zabiegi peelingów medycznych.