Co oznacza nasilonym limfoplzmocytarnym naciskiem zapalny w badaniu kolonoskopii?

Dzień dobry. Po badaniu kolonoskopowym i pobraniu wycinka z prostnicy do badania histopatologicznego otrzymałem wynik. Fragment błony jelita grubego że średnio nasilonym limfoplzmocytarnym naciskiem zapalnym w blaszce właściwej. Co to oznacza?
Lek. Tomasz Budlewski

być może zapalenie jelita grubego, konieczna wizyta u gastroenterologa i dalsza diagnostyka, bez większej ilości informacji ciężko się wypowiedzieć.