Co oznacza nawrotowa prawoboczna przepuklina krążka?

Bardzi zalezy mi na odczytaniu MR. Czy któryś z lekarzy mógłby wytłumaczyć o co chodzi ? Obniżenie wysokości i sygnałów krążków m-k na poziomach l4-l5 l5-s1 Wzniesiona Lordoza ledzwiowa na poziomie l4-l5 centralna przepuklina krążka m-k uciska przednia powierzchnie opony twardej wraz z nasadami obu korzeni nerwowych. Na poziomie l5-s1 stan po operacji w 2013r 2015r. Nawrotowa prawoboczna przepuklina krążka m-k uciska worek opony twardej i wypełnia światło zachylka kanału kręgowego. Wypadniety sekwestr jadra miazdzystego o tym. 15x16x21mm. Powoduje stenoze bezwzględna kanału kręgowego do 5mm. Na pozostałych poziomach przepukliny, stenozy nie stwierdzono. Stożek końcowy rdzenia kręgowego bez zmian. Mam 26 lat czy czeka.mnie kolejna operacja ? Czy jest to bardzo poważne?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dość pilna wizyta u neurochirurga i ustalenie dalszego postepowania