Kobieta , 34 lata Witam.MAM WYNIK ZDJECIA RTG KREGOSŁUPA SZYJNEGO- NIEPELNY BLOK KOSTNY KRZONÓW KREGÓW C2 I C3 Z POZOSTAWIENIEM WĄSKIEGO KRĄŻKA MIEDZYKREGOWEGO , POZA TYM SZYJNY ODCINEK KREGOSŁUPA RTG BEZ ZMIAN.CO OZNACZA TEN WYNIK.ZAZNACZE ZE OD PONAD 10 LAT MAM SIEDZACA PRACE I Z BOLAMI SZYJI I MIESNI WOKÓŁ WALCZE OD DAWNA ,ALE OSTATNIO WOGOLE UCISK W GŁOWIE BOLE GŁOWY SKRONIOWE, PODDENERWOWANIE I OD WIELU LAT TEZ WALCZE Z NERWICE LEKOWA ALE MAM HASHIMOTO I NIEDOCZ. TARCZYCY.CO OZNACZA WYNIK I JAK TO LECZYC?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam, to pytanie powinna zadać Pani lekarzowi, który skierował Panią na RTG
a nie nam tutaj. Przecież nikt nie podejmie tutaj zdalnej diagnozy i nie skieruje Panią na operację kręgosłupa. Kolejność jest taka:

kręgosłup >lekarz domowy > ortopoeda>diagnoza (op czy gimnastyka )
nerwica lękowa > psychoterapeuta > terapia antystresowa i antybólowa z udziałem hipnoterapii
Hashimoto > endokrynolog>terapia
Dużo tego ale trudno
Pozdrawiam serdecznie

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam
Poza leczeniem medycznym proponuję rozpoczęcie psychoterapii w paradygmacie pracy z ciałem , aby przepracować emocje i lęki które skutkują bólami mięśni i kręgosłupa, poza tym wskazane ćwiczenia codzienne rozciągające, aby nie dopuścic do sztywności kręgów/może joga, ale o tym musi zadecydować lekarz prowadzący/.
Pozdrawiam
Anna Szyda

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: