Co oznacza nieprawidłowy wynik cytologii w ciąży?

Witam moja ciąża nie żyła już 2 tyg lekarz przed zrobieniem pobrał cytologię i wynik wyszły nieprawidłowe komórki , czy jeśli miałam Martwy płód to cytologia mogła wyjść zle bardzo się martwię żebro rak ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Poronienie nie ma wpływu na wynik cytologii, obecność komórek atypowych nie zawsze oznacza raka, wskazana kontrola u ginekologa.
Pozdrawiam