Co oznacza nierówna praca serca u 52-latka?

Witam serdecznie! Od około 2 lat zacząłem odczuwać potykania serca, lub inaczej mówiąc brak jednego uderzenia.Jest to bardzo nieprzyjemne i z reguły występuje nagle. Faktem jest, że w tym okresie, kiedy to się zaczęło porobiłem serię badań tzn. ekg kilkakrotnie, echo serca. Wszystko ok! Po kilku miesiącach doznałem udaru niedokrwiennego lewej półkuli mózgu. Na szczęście pomoc przyszła natychmiast i po kilkudziesięciu minutach poddany zostałem trombolizie. Udar się cofnął i z ,,warzywa'' wróciłem do pełni sprawności. Biorę leki na nadciśnienie, cholesterol, spowalniające puls i rozrzedzające krew. Po udarze znów było badane echo i wszystko w normie. Zacząłem miewać dziwne lęki, prowadzące do drętwienia ust, języka i inne dziwne odczucia. Odwiedziłem prywatnie kolejnego kardiologa, który zaproponował mi holtera tygodniowego. Wykonałem to i znów żadnych znaczących zapisów nie było. Jedynie kilka dodatkowych skurczy komorowych i kilkadziesiąt nadkomorowych. Ostatnio zapisałem się na wizytę do psychiatry i opisując mu swoje dolegliwości dostałem Asertin50 i Promolan 50. Stosuję te leki trzeci tydzień i oprócz większego apetytu na sen, żadnych zmian nie zauważyłem. No może trochę się wyciszyłem. Co do moich dolegliwości sercowych występują one może trochę słabiej, ale jednak się pojawiają mniej więcej co dwa dni , po kilka razy. Czy to faktycznie nerwica, na co obstawiam? Dodam jeszcze, że robiłem badania krwi na tsh, morfologię, badanie chemiczne na homocysteinę i tu było ok 23 jednostek, ale lekarz twierdzi, że mam się nie przejmować. Pozostałe wyniki ok! Mam zalecenie od psychiatry, aby zbadać anty TPO i anty TG. Na koniec nadmienię, że miałem w 2016 roku, przed udarem większe przeżycia (śmierć ojca) i potem ten udar, o którym nie da się nie myśleć! Dziękuję za uwagę i proszę o Wasze opinie.

Dzień Dobry Panu,

Z Pana postu wnioskuję, że opisana przez Pana historia zdrowotna, mogła Pana zaniepokoić i rozumiem (tak, jak mogę) Pana niepokój.

Wykonane przez Pana badania kontrolne, potwierdzone przez Lekarzy, wskazują że pod względem zdrowotnym, funkcjonowanie u Pana jest w porządku i jest to powód tylko do zadowolenia.

Myślę, że (do rozważenia) wskazane byłoby podjęcie (równolegle z farmakoterapią) terapii poznawczo-behawioralnej, co
byłoby dla Pana komplementarnym i efektywnym poradzeniem sobie z obawami.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Panu życzę,
irena.mielnik.madej.gmail.com tel. 502 749 605