Co oznacza niespecyficzny cień na wysokości żebra, jądro kostnienia żebra?

Witam. W ubiegłym tygodniu trafiłem na oddział pulmonologii z kaszlem, dusznościami i bólem klatki piersiowej i pleców. Na zdjęciu RTG płuc lekarz zauważył cytuję ,,niespecyficzny cień 7mm na wysokości 1 żebra, jądro kostnienia żebra?", prawe płuco. Kilka dni później powtórzono RTG, i znowu lekarz zauważył ten cień, aczkolwiek zostałem wypisany bez żadnych zaleceń odnośnie tego, Czy jest się czego obawiać? Dodam, że pobolewa mnie trochę w żebrach, ale powiedziano mi że to przez wadę postawy.

Lek. Katarzyna Szymczak

Myślę że skoro nie było dalszym zaleceń, uznano że ten cień to jądro kostnienia żebra, czyli nic groźnego. W przypadku ponownych RTG zawsze proszę dawać do porównania te prześwietlenia.
Pozdrawiam