Co oznacza niewielka hiperostoza blaszki wewnętrznej kości czołowej?

DZień dobry bardzo proszę o odpowiedz co to znaczy i czy to jest grożne? Miałam badanie Tk głowy z kontrastem i bez kontrastu i wyszło mi niewielka hiperostoza blaszki wewnętrznej kości czołowej,poza tym struktury kostne bez zmian.DZiękuje.POzdrawiam

Witam!
Badanie TK głowy sugeruje nadmierne kostnienie blaszki wewnętrznej kości czołowej. To zjawisko dotyczy przeważnie kobiet (90%). Sprawę należy monitorować, wykonywać kontrolne badania TK, opieka diagnostyczna neurologa lub psychiatry. Problem z jakiego powodu wykonała Pani pierwsze TK - jakie dolegliwości Panią do tego zmusiły. Nieznaczne zgrubienie blaszki wewnętrznej kości czołowej może przebiegać bezobjawowo. Jednak trzeba to monitorować
Z poważaniem
W. Łuczkowski