Co oznacza niewielka kulka w okolicach odbytu?

Witam moja kolezanka bardzo wstydzi sie pojsc do lekarza i powiedziec o pewnej dolegliwosci ktora juz miala 2 raz w przeciagu niecalego miesiaca. Dolegliwosc ta polega na tym ze z dnia na dzien bez zadnych wczesniejszych objawow wychodzi jej sredniej wielkosci kulka w okolicy odbytu za drugim razem byly juz dwie kulki i za kazdym razem boli ja coraz bardziej. Jest to przez pare dni i mija nadmieniam iz nie wystepuje przy tym krwawienie co to moze byc ??

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam,

Najlepiej udać się do proktologa i wykonać diagnostykę, aby mieć pewność z czym mamy do czynienia. To mogą być hemoroidy, to również może być fałd okołoodbytniczy. Tylko około 10% pacjentów w momencie przyjścia na konsultację jest zdiagnozowanych poprawnie. Nie należy się bać konsultacji u specjliasty, jesteśmy po to aby pomóc :) Trzeba się odważyć i do przodu.