Co oznacza niewielkie obniżenie wysokości trzonu Th12?

A jakie komplikacje zdrowotne z tym moga sie wiazac czy mozna normalnie funkconowac ?za tomografia musze czekac tydzien czasu.Pytanie do CO TO ZNACZY Niewielkie obnizenie wysokosci trzonu Th12 (stan po urazie )rozczep łuku kregu S1 .Pozdrawiam Marcin lat 27

Obniżenie trzonu TH12 rozpoznane na zdjeciu RTG
1) stan po urazie i złamanie blaszki granicznej
2) interpretacja zdjecie - stan prawidłowy

czy nie doszłodo złamania - rozstrzygajacym badaniem jest KT

To znaczy, że kręgosłup piersiowy Th składa sie z 12 kręgów i ostatni jest nieco obniżony . Nic to nie wyklucza ani nic nie potwierdza wszystko zależne od Pana samopoczucia jednak proszę być dobrej myśli i nie martwić sie ,a lekarz prowadzący wszystko wytłumaczy dokładnie podczas badania i omawiania wyniku .