Co oznacza nieznacznie hipodensyjna i niejednorodnie wzmacniająca się po kontraście zmiana heterogenna?
Wynik TK - w polu segmentów 7,8,5 i 6 wątroby widoczna jest nieznacznie hipodensyjna i niejednorodnie wzmacniająca się po kontraście zmiana heterogenna o łącznych wymiarach 85x55x100 mm, zaciągająca torebkę powierzchni żebrowej watroby. W centralnej cześci guza widoczne są obszary martwicy. Obraz przemawia za HCC. Pobrano biopsję. Czekamy na wynik. Proszę o opinię czy to jednak może nie być HCC tylko coś niegroźnego?

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
zawsze należy mieć nadzieje, wynik hist pat będzie decydujący.