Co oznacza niski poziom cukru we krwi?

Czy niski poziom cukru w organiźmie oznacza stan chorobowy?np w granicach 3,0-3,5

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom glikemii rzeczywiście jest dość niski, co wymaga dokładniejszej diagnostyki i konsultacji ze specjalistą diabetologiem. Teoretycznie może być to bowiem wynik wielu schorzeń. Proszę zatem udać się na bezpośrednią wizytę do specjalisty diabetologa, który zbierze wywiad, zbada Panią/Pana oraz wdroży dalsze postępowanie diagnostyczne/lecznicze.

Za mało danych: jak dokonano pomiaru, masa ciała i wzrost pacjenta, choroby towarzyszące, zażywane leki, pora pomiaru glukozy w odniesieniu do pory posiłków. Dopiero znając te dane można pokusić sie o odpowiedź.