Co oznacza niski poziom ferrytyny?

Czy wobec niskiego poziomu ferrytyny 4,75ng/ml muszę się leczyć, czy też przyjmować jakieś leki? Moje pozostałe badania: RBC 4,15 HGB 11,2 HCT 34,9 PLT123 Proszę o komentarz
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Ferrytyna jest białkiem wiążącym żelazo i przechowującym je w bezpiecznej dla organizmu postaci. Jej stężenie stanowi odzwierciedlenie poziomu zasobów żelaza, dostępnych do syntezy hemoglobiny. Obniżony poziom ferrytyny wskazuje na niedokrwistość z niedoboru żelaza.

W związku z tym zachęcam Panią do wizyty u swojego lekarza rodzinnego, który zaleci dalszą diagnostykę i leczenie.