Co oznacza niski poziom kreatyniny w moczu u dziecka?

Witam, w badaniu krwi wyszło że moja 17 miesięczna córeczka ma za niski poziom kreatyniny (0,26 mg/dl) czy jest to powód do obaw? Czy da się coś z tym zrobić?

Lek. Wojciech Zygmunt

Kreatynina powstaje w organizmie w wyniku przemian kreatyny, której źródłem są głównie mięśnie szkieletowe. Niski poziom kreatyny może być związany z niską masą mięśniową lub niedożywieniem. Rzadziej może to być związane z chorobami mięśni (dystrofie mięśniowe, choroby autoimmunologiczne) i innymi chorobami. Często jednak występuje u osób całkowicie zdrowych. Badanie należy powtórzyć. Pozdrawiam i życzę zdrowia