Co oznacza niski poziom neutrocytów u małego dziecka?

Witam, synek ma prawie 11 miesięcy. W zeszłym miesiącu mial pobierana krew i wyszedł mu bardzo niski poziom neutrocytów. w powtórzonym badaniu równiez. Na izbie przyjęć w szpitalu pani doktor stwierdziła, że to neutopenia niemowlęca, coś normalnego i żeby skontrolowac za miesiąc. Dziś znów wyszły złe wbadania. Wyszło 4,1 w haczykach 34-67,9. Synek nie przechodził dawno żadnej infekcji, jest żywy, wesoły, dobrze sypia, ladnie je. Czy mam sie martwić? czy mam jakoś poddac go leczeniu? czy musze robić biopsje? bardzo prosze o pomoc zmartwiona mama

Lek. Paweł Szadkowski

Aby móc powiedzieć coś więcej, lekarz musi ocenić całą morfologię krwi. Sam jeden wynik o niczym nie mówi. U dzieci występują tzw. skrzyżowania, kiedy to od 5-6 msc życia do 5-6 roku życia przewagę stanowią limfocyty, nie neutrocyty (u ludzi po 6 roku życia jest na odwrót). Proszę się udać do pediatry z wynikami i zapytać go, czy wyniki odbiegające od normy wpisują się w to "skrzyżowanie". Niestety bez oceny całej morfologii nie jestem w stanie tego Pani powiedzieć.