Kobieta , 35 lat Witam mam 34 lata nigdy nie miałam problemów z tarcycą,pojawiły mi sie nie dawno wyszło mi w badaniu niskie Tsh 0,021.poszłam do endokrynologa i pani doktor pokierowała mi na dalsze badania prosiłam bym o z interpetacje moich wyniku co mogą znaczyc.Tsh trzeciej generacji utraczułe 0,122.Wolna trijodotyronina (FT3)(O55) 3,14.Wolna tyroksyna (FT4)(O69) 1,06.P/c przeciw tyreoglobulinie(A-TG)(O18) 243,6.P?c wolna peroksydazie tarczycy (A-TPO)(O09) 1300,0.p/c przeciw receptowi TSH(TRAB)(015) 3,13.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Badanie TSH - hormony tarczycy, choroby, normy, minusy badania

TSH - wyniki i interpretacja, skuteczność badania

Kiedy dochodzi do zaburzeń w sferze funkcjonowania tarczycy, lekarz pierwszego kontaktu kieruje pacjenta na określenie poziomu TSH i ocenia wyniki badania TSH. Tarczyca to gruczoł, który wydziela i wytwarza do krwi hormony, tj. tyroksynę - T4 i trójjodotyroninę...