Co oznacza niskie stężenie glukozy po 1h?

Proszę o interpretację krzywej cukrowej wykonanej z powodu wcześniejszych regularnych pomiarów glukozy na czczo w granicach 93-105 mg/dl. Wyniki krzywej cukrowej (75g bezwodnej glukozy): - na czczo: glukoza 72 mg/dl, insulina 6,4 U/ml - po 1h: glukoza 67 mg/dl, insulina 41,1 U/ml - po 2h: glukoza 77 mg/dl, insulina 26,8 U/ml Według mnie, dziwnie niskie stężenie glukozy po 1h i 2h od podania 75g bezwodnej glukozy wraz z granicznie wysokim poziomem insuliny... Dodam, że BMI=18.5 (nie ma z czego zrzucać wagi).

Lek. Michał Lenard

Wynik badania wskazuje na insulinooporność. Sugeruję skonsultowanie się z endokrynologiem, który oceni wyniki i zdecyduje o postępowaniu w Pańskim przypadku. Pozdrawiam!