Co oznacza obecnie inwazyjny rak gruczołu piersiowego?

Proszę o pomocw zinterpretowaniu i podowiedzi , jak dalej będzie wyglądało ewentualne leczenie mojaj mamy-lat 72/ 11lat temu rak piersi/. obecnie w tej samej inwazyjny rak gruczołu piersiwegoNHG2 /3 3 1/2 mitozy na 10 HPF o śr.pola widzenia 0,55mm, największe zmiany 0,9. z góry dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

O sposobie leczenia raka piesi decyduje lekarz onkolog. Sam typ raka nam o niczym nie powie, ważny jest ogólny stan kliniczny mamy, ocena receptorowa guza (czy będzie wrażliwy na chemioterapię, jeśli tak, to na jaką chemioterapię), wielkość guza, obecność przerzutów. Dopiero te i wiele innych aspektów pozwoli zdecydować o sposobie leczenia. Może to być operacyjne usunięcie guza, chemioterapia, radioterapia lub połączenie wszystkich tych metod.