Co oznacza obecność białka w moczu u 4-letniego dziecka?

Białko u 4latki Dosyć często wykonuje badania moczu u córki . Średnio raz na miesiąc . Do chwili obecnej było wszystko w normie. Tydzień temu wykonałam badanie i wyszło 0,58 g/l białka. Pozostałe parametry w normie. Dzisiaj powtórzyłam wynik i znów ukazało się białko 0,35 g/l. Wartość jest spadająca, czy mam się martwić? Od kilku tygodni dziecko co jakiś czas ma chrypke, czy to moglo mieć wpływ na wynik badania? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki białkomocz może być białkomoczem fizjologicznym. Skoro jest Pani zaniepokojona stanem córki i nieprawidłowymi wynikami badań, to warto udać się do pediatry na kontrolę.