Co oznacza obecność CIS w cytologii?

Witam dostałam wynik cytologii:stwierdzono obecność nieprawidłowy komórek nabłonkowych, zmiany odczynowe i reperacyjne związane z zapaleniem o dużym nasileniu. H-sIL:zmiany środnablonkowe stopnia wysokiego stopnia wysokiego mogące odpowiadać ci 2, cin3/cis... Proszę o porade

Lek. Paweł Szadkowski

Opis wskazuje na obecność komórek, które same w sobie nie są komórkami nowotworowymi (nie ma raka), ale mają zwiększony potencjał do transformacji nowotworowej. Z wynikiem proszę się udać do ginekologa, który zleci ewentualną dodatkową diagnostykę i leczenie.