Co oznacza obecność guzków na szyi?

Witam, od jakiegoś czasu mam problemy z węzłami chłonnymi. Mam niebolesne guzki na szyi aż pod uszy. Czuję jakbym miała spuchniętą szyję. Ciężko mi połykać. Lekarz rodzinny skierował mnie do laryngologa, ale Zrobiłam badanie krwi prywatnie. Najbardziej dziwi mnie mój poziom limfocytów, który z 43 wzrósł w pół roku do 51.2 a norma wynosi max. 51.7. Powinnam udać się z nimi do lekarza ponownie?

Lek. Paweł Szadkowski

Liczba limfocytów jest w normie. Jeśli inne wyniki są w granicach normy nie sądzę, aby musiała Pani iść z tymi wynikami ponownie do lekarza. Warto zabrać zrobione przez siebie badania na wizytę do laryngologa. Opisana przez Panią obecność guzków na szyi może oznaczać wiele schorzeń, najczęściej są to odczynowe węzły chłonne przy infekcji, natomiast szczegółowa ocena wymaga badania przez lekarza.