Co oznacza obecność guzków w obrębie płuc?

Witam serdecznie, W szpitalu podczas badania TK klatki piersiowej wykryto pare nieprawidlosci. Nikt jednak nie skierował mnie na dalsza diagnostykę, ponieważ hospitalizacja odbyła się z innego powodu. Czy wymaga to dodatkowej analizy? W płucu prawym podopłucnowy guzek wielkości 4,5 mm w PS1. W płucu lewym podopłucnowe guzkowe pogrubienia przegrody międzyzrazikowej w PS5. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych. Obecności płynu w jamach opłucnowych nie stwierdza się.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza pulmonologa i odpowiednia dalsza diagnostyka