Co oznacza obecność płynu w trzustce?

Witam.Mój syn w grudniu zachorował na ciężkie zapalenie trzustki wyszedł po trzech tyg.ale ciągle bolał go brzuch chociaż miał dietę.w maju usunięto mu woreczek żółciowy,ale bolała go trzustka więc zostawili w szpitalu porobili badania krwi,które wyszły dobrze,USG i tomografię stwierdzono że są 2 torbiele takie płyny jeden koło głowy trzustki drugi w ogonie 48mm.Wypisali syna do domu z bolącym brzuchem,ponieważ stwierdzili że to nie grożne muszą się same wchłonąć przy diecie.Chciałam zapytać czy te płyny mogą peknąć,czy będzie długo bolał brzuch,jakie leki stosować bo syn bierze kreon i polprazol i czy ta choroba ustąpi sama.Może są jakieś inne leki

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. mogą te torbiele same się zresorbować. Musi tylko syn ściśle trzymać dietę oraz stosować się do zaleceń lekarskich.