Objaw Babińskiego obustronnie dodatni

Dzień dobry. Na wstępie zaznaczę, że w ostatnim czasie wylądowałam w szpitalu, w którym byłam ze względu na bóle głowy. W wypisie miałam objaw Babińskiego obustronnie dodatni. Następnie byłam na kilku konsultacjach u różnych neurologów i twierdzili, że badanie neurologiczne wychodziło bez odchyleń od stanu prawidłowego. Trochę to dziwne. Zastanawia mnie, czy objaw Babińskiego mógł sam z siebie zaniknąć? Mogło to się samo "naprawić"? Dlaczego lekarze, mnie badali mieli różne zdania na temat objawu Babińskiego? Czytałam, że objaw Babińskiego występuje przy między innymi krwiaku wewnątrzczaszkowym, albo stwardnieniu zanikowym bocznym. Nie wiem czy powinnam się zacząć martwić, i jak interpretować różne zdania neurologów na temat objawu Babińskiego w moim przypadku. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam!
Mało prawdopodobne, aby pomylili się w Oddziale Neurologicznym, ale wykluczyć nie można, tym bardziej, że potem badało Panią kilku neurologów i im to nie wyszło! Prawdopodobnie badał Panią w szpitalu przewrażliwiony neurolog i nerwicowe rozczapierzenie palców potraktował jako dodatni objaw paluchowy Babińskiego. Aktualnie prawdopodobnie nikt do błędu się nie przyzna. Jest jeszcze takie ciekawe zjawisko jak "katatymia" - widzenie rzeczy takimi jakbyśmy je chcieli widzieć. Pojawia się to z różnych przyczyn: pasuje nam do całości obrazu, lub niesie szansę na "odkrycie" czegoś ważnego. Takie stany niestety dość często pojawiają się także wśród lekarzy, ogarniętych chęcią zaistnienia lub odkrycia czegoś ważnego. Jest to zjawisko podświadome lub prawie podświadome.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.