Co oznacza obniżenie przestrzeni międzykręgowych na poziomach C3-C4, C4-C5, C5-C6 z osteofitami na krawędziach trzonów?

Dzien dobry, moje imię to Małgorzata lat 60, proszę o interpretację i ocenę wyniku RTG kręgosłupa szyjnego; Zniesienie lordozy szyjnej. Obniżenie przestrzeni międzykręgowych na poziomach C3-C4, C4-C5, C5-C6 z osteofitami na krawędziach trzonów. Schodkowe ustawienie na poziomie C5-C6 na ok. 2 mm, cechy dyskretnego ześlizgu tylnego. Wysokość trzonów i pozostałych przestrzeni międzykręgowych w normie.

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował wiele zmian takich jak: dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów oraz kręgozmyk.
Wskazana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem lub ortopedą celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.