Co oznacza obniżenie przestrzeni międzykręgowych na poziomach C3-C4, C4-C5, C5-C6 z osteofitami na krawędziach trzonów?
Dzien dobry, moje imię to Małgorzata lat 60, proszę o interpretację i ocenę wyniku RTG kręgosłupa szyjnego; Zniesienie lordozy szyjnej. Obniżenie przestrzeni międzykręgowych na poziomach C3-C4, C4-C5, C5-C6 z osteofitami na krawędziach trzonów. Schodkowe ustawienie na poziomie C5-C6 na ok. 2 mm, cechy dyskretnego ześlizgu tylnego. Wysokość trzonów i pozostałych przestrzeni międzykręgowych w normie.

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował wiele zmian takich jak: dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów oraz kręgozmyk.
Wskazana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem lub ortopedą celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.