Co oznacza obniżone napięcie mięśniowe u 6-miesięcznego dziecka?

Witam, córka ma 6 mcy i wrodzone obniżone napięcie mięśniowe, po porodzie nie ruszała się, obecnie sama czasami podniesie nogi do góry. Jest niezdiagnozowana, wyniki badań wychodzą dobrze lub niejednoznacznie. Proszę o informację jakie witaminy, suplementy mogłabym jej podawać?

Lek. Paweł Szadkowski

Najbardziej kompetentną osobą do której powinna się pani zwrócić jest neurolog dziecięcy. Konieczna jest dokładna ocena kliniczna pani córki i szereg badań diagnostycznych (w tym MR głowy, EEG i in.)Jeśli neurolog lub pediatra nie mają dodatkowych uwag odnośnie żywienia to powinna pani stosować typową dietę w zależności od wieku dziecka, bogatą m.in. w witaminy z grupy B.