Co oznacza obolały brzuch i skurcze po problemach z refluksem?

Od czasu do czasu ma problemy z żołądkiem , refluks, zapalenie ścianek żołądka.Rok temu po zastosowańiu IPP wszystko przeszło oczywiście uważałam na to co jem,ńie paliłam papierosów i było dobrze przez kilka miesięcy.Przez styczeń wróciłam do papierosów, może dwie dziennie, od pierwszej fajki czułam lekki refluks...kiedy zaczął się nasilać przestałam palić, refluks jakby ustąpił ale miałam dziwnie obolały brzuch i lekkie skurcze po lewej lub prawej stronie.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję zakończyc palenie papiersów oraz wprwadzić zdrową diete. jezli bol brzucha się utrzymuja proponuję udac się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu bedzi emozna cos wiecej powiedzieć.