Co oznacza obrzęk błony śluzowej nosa?

Ponad miesiąc temu byłam przeziębiona . Przez krótki czas miałam gorączkę, katar i ból gardła . Brałam antybiotyki z różnych grup ( azycyna, augmentin i klacid )Po przejściu tych objawów pozostał suchy męczący kaszel i uczucie drapania w gardle , odwiedziłam dwócz laryngologów i żaden nic mi nie powiedział cóż to może być . Od jakiegoś czasu dochodzą do tego duszności, uczucie ciężkości w klatce piersiowej . Tych objawów nie ma jedynie po wstaniu rano około godzinę . Gardło jest zaczerwienione na łukach podniebnych , wydzieliny nie jest widać ale mam uczucie że ona jest gdzies na krtani i ciągle muszę to odchrząkiwać lub kasłać (nieproduktywnie) . Od laryngologa dowiedziałam się jedynie, że mam przerost lub obrzęk prawej błony śluzowej nosa . Prosze o pomoc, podpowiedź co to może być , gdzie dalej się z tym udać lub jak to leczyć samemu jeśli nie jest to nic takiego .

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie poszerzenia diagnostyki. Nie jest to raczej nic niepokojacego. Kaszel poinfekcyjny może utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Należałoby wykluczyć potencjalnie groźne przyczyny duszności.