Co oznacza obrzęk i ból kolan?

Witam. Moja żona ostatnio ma problemy z kolanem. Na początku kolano bolało cały czas oraz pojawił się obrzęk. Lekarz rodzinny na początku stwierdził wodę w kolanie i przepisał leki przeciwzapalnie. Po około tygodniu kiedy ból i obrzęk nie ustępował żona ponownie zwróciła się o pomoc do lekarza rodzinnego. Przyjął ja inny lekarz, który stwierdził, że obrzęk jest zbyt wielki i za długo boli więc wypisał na "cito" skierowanie do ortopedy. Podczas wizyty u ortopedy badanie USG nic nie wykazało wiec lekarz zlecił Rezonans. Dziś żona odebrała wyniki. Rozpoznanie brzmi : "Uszkodzenie SRU Rzepka o typie II Wiberga. Chrząstka rzepki bez zmian o typie chondromalacji. Troczki rzepki o jednorodnym niskim sygnale bez cech podwichnięcia Więzadło właściwe rzepki i ścięgno mięśnia czworogłowego, prawidłowe Łąkotki boczna i przyśrodkowa o prawidłowej intesywności sygnału. Więzadła krzyżowe boczne prawidłowe. Chrząstki stawowe oraz rzepki o prawidłowej intesywności sygnału , niepogrubiałe. Dwie małe wyspy kostne do 3mm średnicy w obrębie kłykcia bocznego kości udowej. Poza tym struktura kostna prawidłowa. Moje pytanie brzmi: Jak poważne jest uszkodzenie kolana. Bo niby wszystko prawidłowo jednak kolano boli po dłuższym obciążeniu.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę ze konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. prosze koniecznie udać się do lekarza ortopedy ponownie.