Co oznacza obustronnie kilka niejednorodnych, dobrze odgraniczonych guzków?

Dzień dobry, lekarz na komisji ZUS po zawale powiedział mi, że widzi naocznie u mnie w trakcie rozmowy zmiany tarczycowe. Zalecił zrobić TSH i usg tarczycy. Zrobiłam prywatnie badania. Wynik TSH 1,4410 (0,35-4,94) W USG tarczycy: Wymiary płat prawy 15x16x46 mm; płat lewy 20 x 17x56 mm; Cieśń 4,5mm; Miąższ tarczycy niejednorodny, bez cech wzmożonego ukrwienia. Obustronnie kilka niejednorodnych, dobrze odgraniczonych guzków. Największy w płacie prawym o średnicy 12 mm, w lewym o śr. 17 mm. Okoliczne w.chł. niepowiększone. Obraz może odpowiadać wolu guzkowemu. Proszę o interpretację i ewentualne zalecenia

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Poziom TSH znajduje się w granicach normy, a obraz usg odpowiada wolu guzkowemu. W tej sytuacji powinna Pani udać się do lekarza endokrynologa a on zaleci dalsze postępowanie.