Co oznacza odcinkowe niewielkie (1st.) zerwanie głowy długiej m. 2-głowego?

Dzień dobry W maju 2017 roku pojawił mi się ból w prawym dole podkolanowym. Ból pojawia się podczas siedzenia lub gdy mam zgiętą nogę. Powodem bólu najprawdopodobniej jest praca ponieważ przechodzę w niej od 8 do 10 km/na dzień od prawie czterech lat. Pierwsze USG miałem robione pod koniec czerwca - które nic nie wykazało, ortopeda skierował mnie na zabiegi rehabilitacyjne (Tens i Laser) które za bardzo nie pomogły potem na krioterapię którą również nie przyniosła skutku. Miałem też robionę RTG ale też nic nie wykazało. Przed świętami zrobiłem ponownie USG (tym razem gdzie indziej i dokładniejsze) badanie trwało 30 minut i wyszło coś takiego: Odcinkowe niewielkie (1st.) zerwanie głowy długiej m. 2-głowego. Co to oznacza? I co z tym można zrobić?. Pozdrawiam.

Opisane uszkodzenie dotyczy jednego z trzech mięśni zginaczy kolana. Uszkodzenie mogło nastąpić np. w czasie kopnięcia lub poślizgnięcia. Uraz nie musi być przyczyną bólu kolana. Najczęściej przyczyną jest słaba aktywność tych mięśni. Radziłbym aktywizację pod kontrolą fizjoterapeuty. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki