Co oznacza odcisk zębów na brzegu języka?

Odcisk zębów na brzegu języka - podobno to zjawisko może wskazywać na pewne schorzenia. Zauważony na zdjęciu z wakacji, teraz również występuje. Czy naprawdę świadczy o jakiś chorobach i czy może mieć związek z przepukliną?

Witam,

odcisk zębów na bokach może być zarówno skutkiem nadmiernego zaciskania zębów, bruksizmu na tle stresowym, jak i problemów z układem pokarmowym. Może być to też taka Pana uroda, że język tak wygląda. Czy język wcześniej też tak wyglądał? Czy na coś Pan choruje? Czy występują inne objawy nie tylko w jamie ustnej?
Jeśli ma Pan obawy, sugeruję konsultację u specjalisty periodontologa, który zajmuje się chorobami błon śluzowych jamy ustnej.

Pozdrawiam