Co oznacza odczuwane przeze mnie uczucie pustki?

Dzien dobry,jestem dziewczyną mam 18 lat i od jakiegos czasu, zauwazam w sobie dziwne zachowania i zmiany na gorsze, od dawna czuje taką pustke,nieraz mam nawet takie uczucie, jakby mi było niedobrze, cięzko mi się oddychało.Zyje z dnia na dzien, bez celu,do niczego nie dąze,nieraz będąc sama w domu płacze,bo czuje sie samotna, mimo ze mam normalne relacje z rodziną i nic złego się nie dzieje,wrecz dostaje bardzo dużo i nie mam na co narzekać, Mam tak od jakiegoś roku, od jakiegos czasu zachowuj

Witam Panią. Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na depresję. Jednak precyzyjna diagnoza jest możliwa w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Może Pani zacząć od spotkania z psychologiem, który przyjrzy się co dzieje się z Pani nastrojem. Jeśli uzna to za konieczne skieruje Panią do lekarza psychiatry. Napisała Pani, że te objawy towarzyszą Pani od dłuższego czasu. Proszę nie odwlekać takiej wizyty. Może pomocne będzie towarzyszenie Pani przez jakąś osobę do której ma Pani zaufanie? Pozdrawiam Panią
http://www.piotrantoniak.pl/

Witam. Na odległość trudno jest dokładnie określić na czym polega Pani trudność bo dostarcza Pani tylko ogólnego opisu. Może być ona jednak związana z jakąś formą zaburzeń lękowych lub depresji. W Pani sytuacji najlepiej byłoby dokonać konsultacji psychologicznej lub psychiatrycznej i przyjrzeć się tematowi mając do dyspozycji bardziej szczegółowy opis.

Pozdrawiam
Patryk Goleń, psychoterapeuta
www.gabinetzmian.pl

Dzień Dobry Pani,

Napisała Pani, ze ma dobre relacje z rodziną, a mi zabrakło relacji z koleżanką, czy ze znajomymi.
Zachęcam Panią do zaktywowania lub odkrycia przyjaznej dla Pani koleżanki, której mogłaby się Pani zwierzyć, wyjść wspólnie, odkryć nowe zainteresowania.

Na ten moment należałoby rozważyć rozmowę z psychologiem,który pomógłby Pani w odkryciu, co jest przyczyną odczuwanej pustki przez Panią.
Proszę już nie czekać...

Zapraszam serdecznie Panią do rozmowy.

Ze słonecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej

Szanowna Pani,

nie wiem co tak naprawdę wydarzyło się w Pani życiu i skąd takie poczucie, że życie nie ma sensu. Natomiast wiem, że w życiu nie warto tracić celu z oczu i warto realizować swoje marzenia, bo marzenia są święte i nie można ich lekceważyć, choć realizacja ich nie zawsze przychodzi łatwo. Czasami trzeba stanąć na krawędzi i zrobić krok do przodu, aby zobaczyć, że umiemy latać. Ale to wymaga wyjścia z tej sfery komfortu i wejścia w życiowy ogień. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłaby osobista rozmowa z psychologiem. Pracuję także przez Skype, a także udzielam konsultacji psychologicznych. Jeżeli czuje Pani taką potrzebę, zapraszam serdecznie.

Z serdecznymi pozdrowieniami!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

wyobrażam sobie, że jest Pani ciężko, tym bardziej że poza obniżonym samopoczuciem nie rozumie Pani powodów dla których tak jest. Ponieważ stan ten trwa już dłuższy czas prawdopodobne są zaburzenia lękowe lub depresja jednak bardziej szczegółowa diagnoza wymaga rozmowy/konsultacji. Zachęcam do skorzystania z konsultacji psychoterapeutycznej i psychiatrycznej.

pozdrawiam
Urszula Sokalska-Goleń
www.gabinetzmian.pl