Co oznacza odczuwanie zalegania w gardle?

Witam. Mam 27 lat. Jakiś tydzień temu w pracy odczuwałam ból gardła czułam się tak jakby lada moment miało mnie coś rozłożyć. Nie przyjmowałam żadnych leków. Od kilku dni odczuwam jakby gulę w gardle na samym środku między obojczykami,podczas przełykania też czuję jakby coś tam zalegało. Do tego przy głębszym wdechu dyskomfort w klatce piersiowej a na środku delikatny ból (dokładnie od mostka aż do miejsca gdzie czuję to coś w gardle. Wczoraj lekarz stwierdził ostre zapalenie gardła i tchawicy. Dodam że gardło mnie nie boli i niemam kaszlu ani kataru.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno określić przyczynę pani dolegliwości bez zbadania pani, ale jeśli lekarz rozpoznał pani taką jednostkę chorobową, zdałbym się na jego ocenę i stosował do jego zaleceń.