Co oznacza odruch wymiotny i zgaga?

Witam! Zacznę od tego, ze mieszkam w Wiekiej Brytanii. We wrześniu kończę 21 lat. Od dłuższego czasu miewam hemoroidy oraz zgagę, czasami tak mocna, ze zachciewa mi się wymiotować. Od 6. roku życia do 18. trenowałem piłkę nożną regularnie, od czasu wyjazdu (18/19 lat) ruszam się o wiele mniej. Dodam, ze pale papierosy, przy których miewam odruchy wymiotne i ogromny nadmiar śliny. Jest to bardzo irytujace, a zamierzam przejęć na dietę sportowa i boje sie, ze jest coś nie tak z moim żołądkiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje rzucić palenie i zmienić dietę i zobaczyć jak się będzie czuć . Cos więcej będzie mozna powiedzieć po badaniu