Co oznacza Oesophagitis baretti sine dysplasia gastritis chronica activa et erosiva mediocris gradus?

Oesophagitis baretti sine dysplasia gastritis chronica activa et erosiva mediocris gradus proszę o interpretację wyniku i czy kwalifikuje się do zabiegu halo dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Przełyk Barretta bez dysplazji, przewlekłe zapalenie żołądka aktywne i nadżerkowe stopnia średniego. Z wynikiem proszę się udać do lekarza kierującego na badanie, gdyż nie wiem, o jaki zabieg Pani chodzi. Myślę, że lekarz zleci kontrolę zmian i leczenie farmakologiczne, ale to zależy od Pani objawów i całego obrazu klinicznego.