Co oznacza ognisko hipointensywne w obr. T1 zal. i o mieszanym sygnale?

Witam. Bardzo mnie martwi wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa. A mianowicie: W trzonie L1 ognisko o śr.17mm hipointensywne w obr. T1 zal. i o mieszanym sygnale w obr. T2 zal. mogące odpowiadać meta wskazane pilne pogłębienie diagnostyki. Bardzo proszę o "spolszczenie" tego wyniku, bo nie wiem co mi dolega i czego się mogę spodziewać po takim wyniku badania. Alina, Białystok

Należy wyjaśnić jaki charakter ma zmiana w kręgu, w tym wypadku wykonać badanie TK kręgosłupa. Określenie meta oznacza przerzut nowotworowy.
Oczywiście jest to tylko obraz radiologiczny i nie musi to być takiego charakteru zmiana a każda inna, i często tak jest że obraz coś sugeruje a nim nie jest. Może to być również taka budowa kości w tym miejscu od urodzenia. Radiolog pisze co widzi i na co to może wskazywać a nie to co jest, a badanie MRI nie jest najdokładniejszym badaniem w przypadku diagnostyki chorób kości.