Co oznacza ognisko hypoechogeniczne w przyśliniance przyusznej?

Bardzo proszę o interpretację badania USG szyi (mężczyzna lat 45): Po stronie lewej w przyśliniance przyusznej ognisko hypoechogeniczne o wym. ok.25mm - torbiel? Do BAC. W tarczycy w cieśni ognisko lite ze zwapnieniami o wymiarach ok.10mm. Lekarz internista skierował na biopsję torbieli, ale nie dostałem żadnych informacji na temat guzka w tarczycy. Czy jest to powód do niepokoju?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję wykonać badanie TSH i ft4 i z wyniakmi udać się do endokrynologa, ale raczej jest to zmiana łagodna, która będzie wymagała okresowej oceny w usg.
Pozdrawiam