Co oznacza określenie guzek hypoechogeniczny?

Dzien dobry-proszę o wyjaśnienie co oznacza określenie-guzek hypoechogeniczny 13×9×13mm o mieszanym ukrwieniu(tarczyca)oraz czy mógł on powstać w ciagu miesiaca.W grudniu w usg nie było takiej informacji-miałam zaleconą biopsję innego guzka,a na aparacie do biopsji odkryto tego i nakłuto go.Czy możliwe bylo przeoczenie w poprzednim usg-i czy to moze oznaczac szybki wzrost guza o charakterze nowotworowym.Czekam na wynik biopsji i boję się.Dziękuję za odpowiedź.A usg tarczycy poszłam zrobić,bo nigdy nie miałam.Dodam,że wyniki tsh,ft3,ft4 w normie,endokrynolog stwierdził,że tarczyca jest w stanie eutyrozy-badanie palpacyjnym tez nie wykryl tego guzka-jest on w cieśni.Tarczyca 17ml,wezły niepowiekszone.

Lek. Bartosz Domagała

Może to wynikać zarówno z szybkiego wzrostu jak i z przeoczenia. USG jest badaniem subiektywnym i czasami w zależności od ułożenia tkanek pewne struktury mogą pozostać niedostrzegalne. Należy poczekać na wynik biopsji który przesądzi i charakterze guzka