Co oznacza opis badania eeg?

Czynność podstawowa stanowi rytm fal alfa 12Hz o amplitudzie do 45uV,dobrze zróżnicowany przestrzennie. Rz zaznaczona. W odprowadzeniach czołowych obustronnie i centralno-skroniowych po stronie prawej rejestruje się wyładowania fal ostrych średnionapięciowych. W zapisie również obfita czynność beta2. Hv i FS bez wpływu. Orzeczenie: Zapis z niewielkiego stopnia zmianami zlokalizowanymi napadowymi w okolicy czołowej obustronnie i centralno- skroniowej prawej ze zwiększonym wskaźnikiem czynności beta2m Mam 26 lat. Od 2 lat leczę się na padaczkę. W tym czasie miałam 3 ataki. Ostatni był w maju 2009. Rano biorę d*** 500, a wieczorem 500 i 300. Jestem kobietą.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,
Zapis EEG w Pani przypadku wykazuje obecność ogniska odpowiedzialnego za napady w okolicy płata czołowego po obu stronach oraz w okolicy czołowo-skroniowej prawej. Zapewne wykonywano u Pani badania obrazowe zanim zostało włączone leczenie, aby wykluczyć m.in. ewentualne zmiany rozrostowe, czy naczyniopochodne. W takim przypadku, przy obecności objawów klinicznych, o których Pani pisze, właściwym jest rozpoznanie padaczki oraz włączenie leczenia.