Co oznacza opis badania EEG głowy męża?

posiadam badanie eeg głowy męża z 2012roku.Rozpoznanie brzmi:ststus post contusionem capitis.Obs quoad epilepsiam. zapis w czuwaniu,nieregularne fale alfa 9,8-12 Hz, we wszystkich odprowadzeniach o ampl. do 30 uV w okolicach potylicznych.Na tym tle rejestruje się napadowe fale ostre i fale ostre z falą wolną.RZ obecna.FS bez wpływu na zapis.HV nasila zmiany.W orzeczeniu: zapis ze zmianami napadowymi.Od czasu wykonania badania do dziś nie podjął leczenia.Sprawuje opiekę nad 6 letnim naszym synem

Witam!
EEG sprzed5 lat wskazywało na obniżony próg pobudliwości drgawkowej. Jednak musimy pamiętać o tym, że pewien procent ludzi zdrowych ma zapis EEG patologiczny, a mniej więcej taki sam odsetek chorych ma zapis EEG prawidłowy. Samego zapisu nie leczymy! Należałoby sprawdzić jak aktualnie wygląda zapis EEG. Jeżeli w 2012 roku nie podjął leczenia i nie było żadnych napadów padaczkowych to może tego problemu nie ma.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
W. Łuczkowski.