Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza opis badania kręgosłupa?

nie wiem co oznacza poniższy opis. czy powinnam się martwić tym opisem i w jaki sposób poprawić swoją sytuację z kregosłupem. dodam że niedawno nie mogłam zbyt długo siedzieć mogłam jedynie leżeć na plecach. z góry dziękuje za odpowiedz Badanie przeglądowe, w obrazach T1- i T2-zależnych, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Spłycenie lordozy. Zmiany zwyrodnieniowe kręgów w odcinku L4-S1, największe na poziomie L4/L5 - z obniżeniem i dehydratacją krążka międzykręgowego oraz zmianami obrzękowo-tłuszczowymi typu I/II wg Modica wzdłuż nierównych blaszek granicznych tych trzonów. Na poziomie L4/L5 przepuklina jądra miażdżystego z modelowaniem worka oponowego i obustronnym zwężeniem kanałów międzykręgowych. Na poziomie L5/S1 tylno-prawostronna p.j.m. z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem prawego kanału mk oraz wewnątrzkanałowym uciskiem prawego korzenia S1. Na opisanych poziomach cechy niewielkich zmian zwyrodnieniowych stawów międzywyrostkowych. Poza tym obraz MR odcinka L-S bez zmian.
KOBIETA, 35 LAT 8 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Wynik wskazuje na liczne zmiany zwyrodnieniowe i przepuklinę krążka międzykręgowego, który uwypukula się do kanału kręgowego i uciska rdzeń kręgowy, co może powodować ból i drętwienia kończyn. Wynik powinien ocenić specjalista z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy