Co oznacza opis badania kręgosłupa u 50-latki?

Lord szyjna zniesiona Krąż mk C4-C5-C6 nieznac obniż. C4-C7śladowe tylne wypukliny krąż mk otoczone b drob osteofitami modelujące dyskretnie worek opo.C6-C7 po str lew cechy istotnego osteofitycznego przewężenia otworu mk C6 brak tyln przedziału okołordzeniowej rezer płynowej i tylna pow rdzenia przylega do grzbiet ściany kanału kręgow Pozatym nie wykaz dyskopatii stenozy kanału kręgow oraz otworów mk a także patologicznego sygnału rdzenia i ucisku strukt nerwowych Wys i sygnał trzonów kręgwnorm

Wynik badania obrazowego należy połączyć z obrazem klinicznym czyli z objawami. Dyskopatię można leczyć zachowawczo. Osteofity - operacyjnie. Pozdrawiam