Co oznacza opis badania krwi i czy to może być białaczka?

Witam. Mam 25 lat, w grudniu robiłam pierwsze od kilku lat podstawowe badania krwi. Leukocyty wyszły 3,86 (norma od 3,98), MCHC 35,9 (norma do 35,5), Neutrofile 1,9 (norma od 2),Monocyty 12 (norma do 10), TSH 6,220 (norma do 4,200) pozostałe parametry były w porządku. Następnie w lutym przeszłam grypę, a po niej trafiłam do szpitala ginekologicznego z nieprawidłowym krwawieniem (niczego niepokojącego nie znaleziono, wykluczono także ciążę ). W szpitalu również zrobiono mi badanie krwi. Leukocyty znowu poniżej normy - 3,8; reszta była w porządku. Kilka dni temu, w marcu, robiłam kolejną morfologię. Leukocyty już 3,75 (norma 3,98), RDW-CV 14,6 (norma 14,4), TSH 6,830 (norma do 4,200). W tym badaniu nie było podziału na poszczególne rodzaje białych krwinek, za to było zrobione OB, które było w normie (wynik 2). Każde z tych trzech badań było wykonane w innym laboratorium, z tym że pierwsze i ostatnie to laboratoria z tej samej sieci. Martwią mnie te spadające leukocyty. Boję się, że mogą to być oznaki białaczki albo innej poważnej choroby. Wizyta u lekarza rodzinnego dopiero za kilka dni, a ja coraz bardziej się zamartwiam. Może odpowiedź na moje wątpliwości tutaj trochę mnie uspokoi.

Lek. Katarzyna Szymczak

Na pewno nieprawidłowe jest tsh, warto wykonać badanie ft3 i ft4 oraz anty TPO, co do morfologii to warto wykonać badanie z rozmazem.